Blog

Animacja 3D – czy to dla mnie?

Animacja 3D staje się coraz częściej docenianym i wykorzystywanym środkiem przekazu marketingowego. Reklama w postaci animacji daje wiele możliwości, w zasadzie nieograniczone możliwości projekcji i kreacji produktu, obrazu, inwestycji, usługi… można tak bez końca.

Kto i kiedy powinien zlecić wykonanie animacji i dlaczego?

Przede wszystkim warto jest zastanowić się czy mój produkt jest wyjątkowy, może innowacyjny, pionierski. Jeżeli tak to oczywiście warto go zareklamować w wyjątkowy sposób. Animacje 3D dają możliwość pokazania produktu, który jest jeszcze we wstępnym etapie kreacji, nie możesz zrobić mu zdjęcia lub też nie masz ku temu warunków. Co więcej, dzięki filmikowi możesz stworzyć wyjątkową opowieść, a zarazem przekaz marketingowy do dowolnej grupy docelowej. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, bo dzięki animacji 3D można pokazać wszystko. Ty decydujesz co znajdzie się w Twoim spocie reklamowym.

Animacje są świetnym narzędziem do przygotowania filmów instruktażowych dla potencjalnych klientów lub montażystów.

Co jeżeli mój produkt jest jednym z wielu na rynku?

Jeżeli masz produkt, który niespecjalnie jest innowacyjny, a mimo to zależy Ci na pozyskaniu przewagi konkurencyjnej, animacja to właśnie narzędzie, które pozwoli Ci to osiągnąć. Dzięki animacji możesz dotrzeć do nowych klientów, wzbogacisz swój przekaz marketingowy i uzupełnisz portfolio. Film można puszczać pacjentom w poczekalni, klientom w hallu, czy w korytarzu banku. Jak wiele osób czyta ulotki i gazetki? Dla porównania ile osób ma dzisiaj smartfony z komunikatorami typu Messenger mediami społecznościowymi i youtube?

Po co mi filmik na youtube?

Wszyscy wiemy jak ważnym i znaczącym kanałem komunikacyjnym jest youtube. Jak pokazują badania coraz więcej ludzi tu właśnie poszukuje informacji, rozrywki i atrakcji. Firmy handlowe i przedsiębiorstwa produkcyjne coraz chętniej zamawiają spoty reklamowe, prezentacje multimedialne, które w nowoczesny i interaktywny sposób zaprezentują ich profil, produkt, filozofię i ogólnie wizerunek. O ileż łatwiej jest przedstawić ofertę w firmy podczas spotkania z kontrahentem jeżeli mamy w pełni profesjonalną prezentację lub film pokazujący produkt.

Animacja 3D to nowoczesne i interaktywne narzędzie komunikacji marketingowej przydatne w każdej branży i o wszechstronnym zastosowaniu.