Blog

Modne wnętrza 2019 – klasyczne czy nowoczesne…

Przekonywanie Was na temat klasycznych czy nowoczesnych wnętrz nie ma sensu. Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim stylu czuje się najlepiej, odpoczywa w swojej prywatnej strefie relaksu.

Klasycy mają teraz pole do popisu, gdyż znowu wracają na salony aksamitne tekstylia. Więc jeśli planujesz wymianę sofy czy innych tapicerowanych mebli, trendy 2019 mogą być świetną inspiracją do spektakularnej zmiany. W tym roku odchodzimy od skandynawskiego minimalizmu na rzecz bardziej dekoracyjnych aranżacji. Królują złote elementy i dodatki w stylu glamour, wpływy retro, a także naturalne materiały.

Jednym z najmodniejszych materiałów obiciowych jest aksamit, który szczególnie efektownie prezentuje się w zestawieniu z ciemnymi kolorami. Sofa w odcieniu butelkowej zieleni czy ciemnego fioletu doda charakter Twojej strefie wypoczynkowej. Warto może przełamać stylizację minimalistycznym umeblowaniem lub utrzymaniem w estetyce retro, obite właśnie aksamitem. Ten prosty zabieg pozwoli Ci osiągnąć szalenie modny choć elegancki efekt.

W cenie są dodatki i meble w stylu vintage oraz subtelne nawiązania do minionych epok. W 2019 roku nadal stawiamy na złote akcenty – głównie w formie dekoracji i elementów wykończenia. Królują okrągłe kształty: sofy i stoliki w formie walca, kuliste lampy, obłe krawędzie.


W stylu nowoczesnym w dalszym ciągu modne są wszelkiego rodzaju geometryczne wzory zarówno na ścianach w formie pomalowanych wzorów lub tapet. Mogą to też być dekoracje stołowe, podłogowe lub ścienne. Wzory geometryczne w samej formie stanowią najpiękniejsze ozdoby, które nie wymagają dodatkowej oprawy, np. flakon, wazon, misa i wcale nie musi w niej być żadnych dodatków owoców, czy kwiatów. Również ciekawe są materiały użyte do produkcji tego typu ozdób. Tak bardzo kochane przez projektantów metalowe lub druciane formy zachwycają swoją prostotą. Śmiało można nadal kupować geometryczne dekoracje, bo na razie nie zanosi się na rezygnację z tego trendu.

Ciekawym połączeniem stylu klasycznego i nowoczesnego może być zastosowanie motywów roślinnych. Trend urban jungle – rośliny są modne i coraz więcej osób zamienia swoje mieszkania w zielone oazy. Kwieciste i liściaste tapety, poduszki czy zasłony to dodatki, które dopełniają ten styl w naszych mieszkaniach i domach. Tekstylia z motywami roślinnymi pięknie podkreślą kobiece wnętrza i tchną nutę oryginalności w nasze pomieszczenia.

Innym ciekawym trendem 2019 roku jest malowanie sufitów! Mogą to być ciekawe kolory, wzory lub tapety. Kto się odważy?